فهرست بستن

۲ برابر شدن تولید مرغ در مازندران


مدیر طیور جهاد کشاورزی مازندران از تولید ۱۲۹ هزار تُن گوشت مرغ آماده طبخ امسال در استان خبر داد و گفت: این مقدار در مقایسه با پارسال ۱۰۳ درصد افزایش دارد.
محمدعلی یدالهی گفت: مرغداران مازندرانی برای این میزان تولید گوشت مرغ در امسال ۶۹ میلیون قطعه جوجه ریزی داشتند.
او با اعلام این که مازندران به دلیل شرایط مناسب اقلیمی و جایگاه مهمی که در صنعت طیور کشور دارد، افزود: مازندران تولید ۳۰ درصد جوجه یکروزه و ۱۱ درصد گوشت سفید کشور را بر عهده دارد.
مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه همه حلقه‌های مرتبط با طیور شامل لاین، گوشتی و صنایع وابسته به صنعت طیور در استان وجود دارد، گفت: ۶ واحد مرغ اجداد با ظرفیت ۱۰۷ هزار و ۷۸۸ قطعه در مازندران فعال است که توان پشتیبانی تولید گله‌های اجداد را در کشور دارد.
یدالهی با اعلام این که ۲۲۰ واحد مرغ مادر با ظرفیت ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه در مازندران وجود دارد، افزود: این واحد‌ها توان اسمی تولید ۴۰۰ میلیون قطعه جوجه را دارند و می‌تواند ۳۰ درصد جوجه کشور را تولید کنند.
او آمار واحد‌های مرغ گوشتی استان را ۲ هزار و ۱۴۴ واحد با ظرفیت اسمی تولید ۳۹.۵ میلیون قطعه اعلام کرد و نیز گفت: این واحد‌ها می‌تواند ماهانه ۱۸ میلیون قطعه تولید جوجه داشته باشد، ولی در حال حاضر به طور متوسط ۱۲ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام می‌دهند.
خبرگزاری صداو سیما
۹۹/۰۹/۲۱

بازدیدها: 1,121

مطالب مشابه