فهرست بستن

قصور کمبود مرغ به مرغداران ربطی ندارد

قصور کمبود مرغ به مرغداران ربطی ندارد

مدیر اتحادیه مرغداران گیلان گفت: قصور کمبود مرغ متوجه تولیدکنندگان نیست و باید نظارت قوی‌تری بر توزیع مرغ صورت بگیرد.
مسعود گیاهی اظهار کرد: قیمت مرغ باید به قیمت تنظیم بازار عرضه شود و کسی حق ندارد مرغ را با قیمت بالاتر به مردم بفروشد.
وی افزود: قیمت مصوب مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان است و هیچ گونه کمبودی مرغی نباید در گیلان وجود داشته باشد زیرا در گیلان روزانه ۶۰۰ تن مرغ کشتار می شود و نیاز مرغ استان ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن است.
گیاهی ادامه داد: در حال حاضر بالغ بر ۳۰۰ تن مازاد کشتار مرغ داریم و مواجه شدن مردم با کمبود مرغ توجیهی ندارد.
وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما تولید است و دستگاه‌های که توزیع مرغ را بر عهده دارند، رصد کنند که چرا گاهی شاهد کمبود مرغ در استان گیلان می‌شویم.
مدیر اتحادیه مرغداران گیلان یاد آورشد: باید رسانه‌ها از دستگاه های مسئول سوال کنند که چرا علیرغم تولید دو برابری بیش از نیاز مرغ در گیلان ما شاهد کمبود در استان بوده‌ایم.
وی تصریح کرد: هیچ غرضی در کار نیست و فقط می‌خواهیم مردم برای خرید مرغ دچار مشکل نشوند زیرا با کمبود مرغ موجبات بهانه افزایش قیمت پیش می‌آید.
گیاهی، در خصوص احتمال خروج مرغ از استان گفت: متولیان توزیع مرغ هوشیارتر باشند که مرغ تولیدی گیلان به کجا می‌رود و اصلا نباید مشاهده شود که قیمت مرغ در استان دیگر بالا باشد و مرغ از گیلان به استان دیگر برود.
وی در پایان تاکید کرد: گیلان یکی از قطب های تولید مرغ در کشور است و قصور کمبود مرغ بر عهده تولیدکنندگان نیست و در توزیع مرغ باید نظارت شود که مرغ تولید استان چه می‌شود

بازدیدها: 374

مطالب مشابه