فهرست بستن

جوجه یک‌روزه مرغ را گران کرد

جوجه یک‌روزه مرغ را گران کرد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به افزایش قیمت مصوب ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان مرغ برای مصرف کننده، گفت: اگر شرایط را مدیریت نکنیم با توجه به اختلاف نرخ بین استان ها، احتمال دارد قیمت مرغ نیز دوباره افزایش یابد.
درباره افزایش دوباره قیمت مرغ، اظهار کرد: اگر امروز قیمت مرغ بالا رفته به این دلیل است که قیمت تمام شده آن افزایش یافته است.

وی افزود: مطابق قیمت مصوب قبلی مرغ، قیمت جوجه یک روزه ۴۲۰۰ تومان بود، در حالیکه امروز مرغی که وارد بازار می شود، نرخ جوجه یک روزه آن بین ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان است، بنابراین باید توجه داشت که فاصله بین ۴۲۰۰ تا ۱۱ هزار تومان از جیب تولیدکننده پر می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: اگر نخواهیم در قیمت تمام شده مرغداران دخالت کنیم، موجب ضرر تولیدکنندگان در این دوره تولید خواهیم شد که در نهایت با شکست از بازار حذف و کنار می روند که به دنبال آن، دو ماه آینده نه مرغی در بازار باقی می ماند و نه جوجه ای و ناچار به واردات مرغ خواهیم شد.

وی با اعتقاد بر اینکه گناه کاهش قدرت خرید مردم را نباید گردن تولیدکننده بیندازیم، تصریح کرد: امروز اگر نهاده های تولید در کشور تامین شود، به میزان کافی توان تولید داریم و در تولید خودکفا هستیم.

ایراندوست گفت: به دلیل اینکه قیمت جوجه یک روزه بالاتر از قیمت مصوب آن بود اکنون مرغ با قیمت بالاتری در بازار عرضه می شود به نوعی قیمت تمام شده مرغ برای مرغدار دیگر با قیمت قبلی نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت مصوب مرغ برای مرغدار در استان اصفهان ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان است، اما به زودی نرخ مصوب کشوری مرغ اعلام می شود، افزود: همچنین قیمت مصوب مرغ در داخل استان برای مصرف کننده ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان است و فروش با قیمتی بالاتر از این عدد تخلف است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه با وجود افزایش قیمت مرغ، کمبود تولید نداریم، گفت: همچنان هر نفر در هفته می توانند ۵ کیلوگرم مرغ خریداری کنند.

وی با بیان اینکه وقتی قیمت مرغ در اصفهان ۲۷ هزار و ۹۵۰ تومان و در تهران بالای ۳۱ هزار تومان باشد، اگر شرایط را مدیریت کنیم، مرغ به راحتی از استان خارج می شود، اضافه کرد: اگر شرایط قیمتی مرغ را مدیریت نکنیم با توجه به اختلاف نرخ بین استان ها، احتمال دارد قیمت مرغ نیز دوباره افزایش یابد.

بازدیدها: 458

مطالب مشابه