فهرست بستن

توزیع نهاده‌های مرغداران تابع ظرفیت مجاز است.

دکتر محمد مهدی قاسمی گفت: نهاده‌ها در سامانه بازارگاه بر اساس سقف پروانه توزیع می شود و هدف ما کمک به افرادی است که بهره بردار زحمتکش و فعال اقتصادی هستند و می خواهیم جلوی افراد متخلف را بگیریم…
به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمدمهدی قاسمی افزود: مرغدارانی که فعالیت غیرمجاز دارند و افرادی که بیش از ظرفیت جوجه ریزی می کنند برای ما پذیرفتنی نیست و برای واحدهایی که غیرمجاز کار کرده اند ما مکلف به تامین نهاده نیستیم و واحدهای غیرمجاز در صورتی که در کمیسیون مربوطه شرایط دستورالعمل‌های کشوری را داشتند و مجاز شناخته شدند می توانند از نهاده ها استفاده کنند.
وی تصریح کرد: نهاده‌ها در سامانه بازارگاه بر اساس سقف پروانه توزیع می شود و هدف ما کمک به افرادی است که بهره بردار زحمتکش و فعال اقتصادی هستند و می خواهیم جلوی افراد متخلف را بگیریم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بیان کرد: وظیفه ما حمایت از تولیدکنندگانی هست که با رعایت اصول، چارچوب و موازین در حال کار کردن هستند و باید آن قدر فضا را تنگ بگیرید که متخلف جان نگیرد و در این راستا اگر اتحادیه مرغداران کمک نکند کار ناتمام می ماند. وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور با توجه به تحریم‌ها، باید حتی روی یک کیلوگرم نهاده هم حساس بوده و نظارت حضوری و غیر حضوری داشته باشیم، تاکید کرد: برای بازدیدهای حضوری با رعایت کامل اصول بهداشتی نظارت ها صورت می گیرد و ما می خواهیم راستی آزمایی کنیم و ارائه نهاده به واحدهای بدون مجوز، تخلف محسوب می گردد.
قاسمی تاکید کرد: این امر فقط به مرغداران بدون مجوز بسنده نمی شود و در تمام امور در دستور کار این سازمان قرار دارد از جمله این که اگر می گوییم جلوی کسی که کود شیمیایی را گران می‌فروشد بگیرید و با او برخورد شود، برای این است که کشاورزانی که واقعاً نیاز دارند کمبودی نداشته باشند و افرادی که درست کار می کنند مورد حمایت واقع شوند.
وی با اشاره به اینکه طبق رصد انجام شده، خیلی از افرادی که در موارد مختلف  سر و صدا می کنند خودشان متخلف هستند و می خواهند فضا را به گونه‌ای سنگین کنند که مانع پایش و بررسی ها شوند، تاکید کرد: با متخلف مماشات نکنید و تا هر اندازه که می توانید برخورد قانونی و بازدارنده کنید و همه باید به سهم‌ خود دست به دست همدیگر دهیم و کمک کنیم.

منبع: فارس

بازدیدها: 1,030

مطالب مشابه