فهرست بستن

احتمال جابجایی نهاده ها در مسیر حمل و نقل


طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: سازمان راهداری کارت هوشمند رانندگان متخلف در حمل نهاده‌های بخش کشاورزی را باطل می‌کند.
محمدرضا طلایی در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما درباره نهاده‌های نا سالمی که به دست تولیدکنندگان در بخش کشاورزی و دامپروری می‌رسد گفت: واردکنندگان با شرکت‌های باربری قرارداد می‌بندند و زمانی که بار از کشتی خارج و در انبار‌ها خالی می‌شود، با تأیید دامپزشکی بارگیری و به سمت مقصد حمل می‌شود.
وی با بیان اینکه مشکلی در نهاده‌های وارداتی وجود ندارد، تصریح کرد: حمل بار به صورت فله و در کامیون‌های لبه دار انجام می‌شود و شرکت‌های باربری متعهد هستند بار را سالم به واحد‌های تولیدی برسانند.
طلایی افزود: برای ما امکان پذیر نیست کنار هر کامیون یک ناظر قرار دهیم، زیرا سالانه ۱۶ تا ۱۷ میلیون تن نهاده وارد کشور می‌شود. برای جلوگیری از تخلف رانندگان باید در جریمه‌های آنان سخت گیری شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در ادامه به این نکته اشاره کرد: اگر شرکت حمل و نقل تخلف کند، پنج برابر قیمت بار جریمه و بار کامیون معدوم می‌شود. رئیس سازمان راهداری به ما قول داده است اگر گزارش تخلفی به این سازمان بدهیم، به سرعت کارت هوشمند راننده را باطل می‌کند.
طلایی با بیان اینکه واحد‌های تولیدی نباید بار ناسالم را تحویل بگیرند، گفت: از مشکلات واردکنندگان نهاده‌های بخش کشاورزی اختلاف قیمت در بازار است و هر چه این اختلاف افزایش یابد تخلف نیز بیشتر می‌شود.
وی در پایان افزود: احتمال می‌دهیم یک شبکه متخلف، بار نهاده‌های کشاورزی و دامی را در مسیر تغییر می‌دهد.
باشگاه خبرنگاران جوان
۹۹/۰۹/۱۶

بازدیدها: 1,082

مطالب مشابه